Wernisaż wystawy Bogusława Jagiełły już 20 maja

Jagodova (21)

Wernisaż wystawy Bogusława Jagiełły już 20 maja

Kobiety to od tysięcy lat niewyczerpana inspiracja dla sztuki i artystów. Bogusław Jagiełło w swojej twórczości czerpie z dziedzictwa kultury antycznej. Bohaterkami prac artysty są tajemnicze i piękne kobiety o imionach zaczerpniętych z mitologii oraz historii antycznej.

Twórczość Bogusława Jagiełły jest współczesną interpretacją tego co klasyczne, tradycyjne i znane historii sztuki od wieków. To także malarstwo, które przedstawia piękno uniwersalne, ponadczasowe. Podczas wystawy w Wieży Sztuki zaprezentujemy najnowsze prace artysty.

„Zawsze interesowała mnie sztuka dawna od początków jej dziejów, prehistoria i starożytność. Średniowieczne malarstwo tablicowe wciąż mnie fascynuje i zadziwia. Sztuka renesansu i baroku we wszelkich przejawach to także przestrzenie bardzo mi bliskie. Podziw dla Dürera, Memlinga, Bosha, dla Piero della Francesca, Botticelliego pozostanie we mnie już zawsze, a malarze szkoły ferraryjskiej jak Cosimo Tura wciąż są dla mnie źródłem inspiracji. Nie sposób wymienić tych, których twórczość wciąż podziwiam. Może jeszcze wspomnę o sztuce secesji i art deco, o twórczości takich mistrzów jak Jacek Malczewski, Bolesław Cybis i Jerzy Nowosielski.

Nie potrafię zdefiniować malarstwa, chodź robiono to na wiele sposobów. Malowanie jest częścią mnie i  nie jest to chęć jedynie, ale wewnętrzny przymus, którego nie chcę się wyzbyć. Dalej pozostaje wierny swoim dążeniom do harmonii, spokoju i równowagi”.

Wernisaż wystawy Bogusława Jagiełły odbędzie się 20 maja o godzinie 18.00.

Wystawa potrwa do 26 czerwca.