„Jesienne powiastki” czyli otwarcie sezonu kulturalnego w Wieży Sztuki

Wystawa Jesienne powiastki

„Jesienne powiastki” czyli otwarcie sezonu kulturalnego w Wieży Sztuki

Zapraszamy Państwa na otwarcie jesiennego sezonu kulturalnego w Galerii Wieża Sztuki. Wystawa  „Jesienne Powiastki” to zbiorowa ekspozycja, owoc współpracy artystów współczesnych z Galerią Wieża Sztuki, która przenosi widzów w świat pełen bajkowości, surrealizmu, ciepłego humoru i emocji o wielu odcieniach. Prace prezentowane na wystawie kierują wyobraźnię w miejsca, gdzie rzeczywistość splata się z fantazją, tworząc niezwykłe opowieści.

Jesień, pełna tajemniczych odcieni i opowieści ukrytych w liściach i deszczu, staje się inspiracją dla artystów z różnych dziedzin. Prezentujemy prace Leszka Sokoła, Jarosława Luterackiego, Pauliny Góry Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej, Hanny Kotewicz, Bogusława Jagiełły, Jacka Frąckiewicza, Przemysława Kossakowskiego.

To malarstwo przesiąknięte bajkowością, czasem fantastyczne, czasem wypełnione realizmem magicznym, bywa też słodko-oniryczne. Płótna zachwycają nie tylko techniczną precyzją, ale bogactwem kolorów, ornamentów a przede wszystkim poetyckim nastrojem. 

Wernisaż wystawy 25.08.2023 godz. 19.00

Wystawa została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Świetokrzyskiego oraz Prezydenta Miasta Kielce

Patronat medialny objęło Radio Kielce