O nas

GALERIA WIEŻA SZTUKI

Galeria Wieża Sztuki

Jesteśmy galerią, która działa na polskim rynku sztuki już od 10 lat. Organizujemy wystawy oraz wydarzenia kulturalne, współpracujemy z cenionymi polskimi artystami współczesnymi. Prowadzimy aktywną sprzedaż dzieł sztuki.

Wszystkie prezentowane przez nas dzieła dostępne są do sprzedaży, zarówno na miejscu w Wieży Sztuki, jak i za pośrednictwem strony internetowej.

To miejsce stworzone z pasji i miłości do sztuki przez artystę rzeźbiarza Arkadiusza Latosa. Galeria „Wieża Sztuki” położna jest przy placu Niepodległości 1a między kieleckim Dworcem PKP a Pocztą Polską.

Budynek pochodzi z końca lat 50 XX w. Spełniał role klatki schodowej dającej ciąg komunikacyjny między torami kolejowym i łączący kładką dwie strony miasta. Po trzydziestu latach zapomnienia, przebył gruntowny remont 16 kwietnia 2011 roku podczas uroczystego otwarcia drzwi budynku otworzyły się na nowo. Tym razem jako drzwi do autorskiej Galerii Sztuki.

W ciągu 10 lat działalności zorganizowaliśmy pond 100 wystaw, swoje prace prezentowali u nas wybitni artyści min. Marcin Kołpanowicz, Karol Bąk, Paulina Góra.

Arkadiusz Latos

Artysta rzeźbiarz Arkadiusz Latos i kolekcjoner sztuki. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiował rzeźbę i małą formę rzeźbiarską. Od blisko trzydziestu lat prowadzi autorską pracownię rzeźby ARKASZKA, gdzie powstają jego prace kameralne i realizacje pomnikowe. Od dziesięciu lat prowadzi autorską galerię Wieża Sztuki, regularnie organizuje wystawy artystom z Polski i ze Świata promując sztukę współczesną oraz miasto Kielce.