Grzegorz Chudy w Galerii Wieża Sztuki

Jagodova (20)

Grzegorz Chudy w Galerii Wieża Sztuki

Miło nam poinformować, że 26 marca w Galerii Wieża Sztuki zaprezentujemy prace katowickiego malarza – akwarelisty Grzegorza Chudego.
 
Już dziś zapraszamy Państwa na indywidualną wystawę Grzegorza Chudego „Aerotram numer 6 Katowice – Kielce”. To ekspozycja stworzona specjalnie dla Galerii Wieża Sztuki. Artysta namalował cykl prac, a każda z nich jest przystankiem w niezwykłej podróży z Katowic do Kielc.
 
GRZEGORZ CHUDY – urodzony w 1982 roku katowicki malarz-akwarelista. Ilustrator, konferansjer, muzyk, nauczyciel języka polskiego i języka śląskiego dla najmłodszych. Głównym motywem jego twórczości są surrealistyczne wariacje na temat Górnego Śląska, jednak aby nie zamykać się w świecie familoków, hałd i kopalń często tworzy cykle obrazów związane z jego podróżami. Charakterystycznym podpisem na jego akwarelach jest symboliczny czerwony balonik. Twórczość Grzegorza Chudego przepełniona jest żartem, ironią i satyrycznym spojrzeniem na świat. Jego sztuka, potrafi lekko traktować o sprawach poważnych i poważnie o sprawach lekkich.