„Pół żartem, pół serio” wystawa malarstwa Hanny Kotewicz

wystawa malarstwa hanny kotewicz 2023

„Pół żartem, pół serio” wystawa malarstwa Hanny Kotewicz

„Pół żartem, pół serio” to tytuł najnowszej wystawy malarstwa Hanny Kotewicz w kieleckiej galerii Wieża Sztuki. To bezpośrednie nawiązanie do kultowej komedii z 1959 roku w reżyserii Billy’ego Wildera. Nie całkiem żartobliwie i nie do końca poważnie – estetykę obrazów Hanny Kotewicz wypełnia delikatność i frywolność, jednak artystka jest bardzo uważną obserwatorką, trafnie opowiada o codzienności, więziach międzyludzkich, miłości oraz relacjach damsko-męskich. Zanurza swoje obrazy w przyjemnej i surrealnej lekkości. Poczucie humoru, które jest nieodzownym elementem twórczości Hanny Kotewicz, oparte jest na niedopowiedzeniu oraz ciepłym absurdzie. Można powiedzieć, że artystka prozę życia codziennego zmienia w poezje. W niezwykły sposób opowiada o zwykłych sprawach, przypominając o radości życia i celebracji powszedniości.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 maja o godz 18.00 w Galerii Wieża Sztuki. Zapraszamy serdecznie! Wystawa połączona ze sprzedażą prac.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kielce.

Patronat Medialny 

TVP Kultura oraz TVP3 Kielce