Wystawa malarstwa Dominiki Hofman”Niuanse”

30x40cm The bowl II, olej na płótnie

Wystawa malarstwa Dominiki Hofman”Niuanse”

Zapraszamy Państwa do Galerii Wieża Sztuki. Nowy 2023 otwiera wystawa malarstwa Dominiki Hofman „Niuanse”. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 stycznia 2023 o godz.18:00. Wystawa potrwa do 4 marca. 

Dominikę Hofman z całą pewnością można nazwać malarką światła. To ono jest głównym bohaterem oraz przedmiotem jej artystycznych badań. Ten wyrafinowany i pełen kolorystycznych niuansów blask, którego źródłem jest sam obraz, nadaje z pozoru realistycznym przedstawieniom atmosferę z pogranicza fantastyki.

Artystka bez wątpienia pozostaje pod wrażeniem refleksów, wielowymiarowości światła odbijającego się w materiałach i strukturach. Dzięki wspaniałemu warsztatowi malarskiemu z niezwykłą precyzją analizuje tęczę niuansów kolorystycznych odbijającego blask jedwabiu, perłowość delikatnych muszli czy transparentność kwietnych płatków. Każde z płócien jest kolejną odpowiedzią na pytanie: w jaki sposób światło kształtuje obraz?

A przecież wszystko, na co patrzymy, możemy zobaczyć tylko dlatego, że odbija światło albo samo jest jego źródłem. Światło kształtuje wrażenia, a wrażenia wzrokowe są związane z pamięcią, kulturą, sztuką, religią i tym, co nas otacza.Świat odbieramy przez pryzmat tego, kim jesteśmy.

Patrząc na świat kształtowany przez Dominikę Hofman, nie pozostajemy obojętni na nastrój efemeryczności, tajemnicy i delikatności. W kultowej już scenie w filmie reżyserii P. Webbera, Johanes Vermmer pyta tytułowej dziewczyny z perłą, jakiego koloru są chmury? Artystka zadaje to samo pytanie, odkrywając w swoim malarstwie przed widzem ogromną skalę barwnych subtelności.

Małgorzata Latos

Wystawa połączona ze sprzedażą prac. Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres wieza.sztuki.kielce@gmail.com

Pełna ofera prac Dominiki Hofman będzie dostępna na stronie internetowej w dniu wernisażu.