Wystawa malarstwa Tadeusza Króla „Moje miejsce”

tadeusz król plakat

Wystawa malarstwa Tadeusza Króla „Moje miejsce”

Tadeusz Król, malarz z bogatym doświadczeniem w sztuce graficznej, znajdujący się pod ogromnym wrażeniem struktur fragmentów pejzażu, gry światła w nich zawartego i koloru, który nadaje im niezwykłe brzmienie. Struktury pejzażu są dla artysty znakomitym pretekstem do malarskich interpretacji, w których ujawniają się jego duże możliwości warsztatowe, głównie sensualne. Treść obrazów jest tu frapującym dywanem przyrody, który jedynie naprowadza widza, zwabia, sygnalizując swoje bogactwo, ale głównie odkrywa niepowtarzalny język plastyczny artysty, jego różnorodne możliwości, specyfikę, wirtuozerię.

(…)

Chcąc skierować większą uwagę na istotny kierunek swoich malarskich poszukiwań, artysta bardzo rozważnie rezygnował z dokładnej lokalizacji miejsca malowanego pejzażu. Jedyne, co może ogólnie wyznaczać owo miejsce, to obecność pór roku, lata czy zimy – gdzieś tu blisko nas, ale to uogólnienie wprowadza w uniwersalny, otwarty przekaz, w samo malarstwo.

Stanisław Baj, Dołhobrody, 16.01.2021

Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Króla „Moje miejsca” odbędzie się 3 grudnia o godz.18.00 w Galerii Wieża Sztuki przy pl.Niepodległości 1a w Kielcach. 

 

Zapraszamy serdecznie!