Wystawa Pauliny Góry „Perspektywy”

Wystawa Pauliny Góry „Perspektywy”

Już w październiku w Galerii Wieża Sztuki rozpocznie się długo wyczekiwana indywidualna wystawa malarstwa Pauliny Góry pt.”Perspektywy”

W imieniu artystki zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 21 października 2022 o godzinie 18.00. 

Malarstwo Pauliny Góry zyskało sympatię kolekcjonerów i miłośników sztuki w Polsce i za granicą. Poruszające i intrygujące prace artystki stale budzą wiele emocji wśród odbiorców sztuki. Wszystko to dzięki charakterystycznym i hipnotyzującym bohaterom. Postacie o dużych głowach, dziecięcej fizjonomii i przejmujących wielkich oczach na długo pozostają w pamięci odbiorców.

Paulina Góra porusza się w estetyce pop surrealizmu, nawiązuje do marzeń sennych, odnosi się do współczesności, doświadczeń codzienności czy historii sztuki. Obrazy artystki są pełne symboli i mimo stylistyki nawiązującej do bajkowości, w sztuce Pauliny Góry panuje nastrój tajemniczości oraz niepokoju. To połączenie sprawia, że twórczość artystki oddziałuje w sposób wielowymiarowy dając odbiorcy pole do interpretacji i odczuwania, które oparte są na indywidualnych doświadczeniach. W tych pracach ważny jest każdy detal – tło, krajobraz, przedmiot trzymany w dłoni bohatera. Uwaga widza w pierwszej kolejności skupiona zostaje na przenikliwych wielkich oczach. Ten wzrok przeszywa i potrafi dotrzeć głęboko we wnętrze odbiorcy poruszając najbardziej skrywane emocje.

Wystawa potrwa do 26 listopada 2022.