Maćkowiak Małgorzata

Urodziła się i mieszka w Krakowie. Studiowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha, na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obroniła dyplom z wyróżnieniem. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem monumentalnym oraz malarstwem sztalugowym, rzeźbą, rysunkiem, ilustracją i ilustracją dla dzieci.  Członek  ZPAP.

Jako artysta malarz i ilustrator uczestniczyła w około 100  wystawach zbiorowych  w Polsce, Japonii, Szwajcarii, Niemczech , Austrii, Francji, Słowenii, Ukrainie, USA, Wlk. Brytanii i Węgrzech. Uczestniczyła w wystawach organizowanych przez ZPAP, a także w  kilkudziesięciu wystawach poplenerowych   w całej Polsce , Mołdawii,  Ukrainie, Węgrzech i Grecji. W 2017 roku wystawa w Londynie w Galerii POSK.

Realizowała kilkanaście projektów artystycznych w przestrzeni parkowej w Polsce, Czechach a także w Kijowie.

Artysta rezydent w roku  2008  - międzynarodowy projekt  artystyczny Meeting In Zdonov. W 2012 roku reprezentowała Polskę w międzynarodowym  projekcie Artcamp 2012  w Toyama w Japonii, 2015 Artysta  rezydent Japonia Takaoka.

Autorka  realizacji malarstwa monumentalnego i  iluzorycznego w  USA- Floryda  i w  Polsce.            

Kilkanaście wystaw indywidualnych w  Polsce i Ukrainie. Między innymi w Krakowie, Warszawie,  kilkakrotnie w Kijowie, Kazimierzu nad Wisłą, Zakopanym, Rybniku.

Swoje lalki artystyczne prezentowała na wystawach zbiorowych w Łodzi w roku 2005roku , 2015 w Warszawie,  BWA Skierniewicach i  BWA w Kielcach. W 2016 w czasie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów lalkowych  w BWA w Bielsku Białej.

 

Prace autorki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.